| Manufacturer Part Number: | ERJ-T08J103V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 10K OHM 5% 1/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T08J103V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T08J103V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 10k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T08J103V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T08J103V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T08J103V is new and unused, you can buy ERJ-T08J103V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T08J103V.
| UVZ2A332MRD | 3300µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2A332MRD.pdf | |
| ESK228M025AL4EA | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESK228M025AL4EA.pdf | |
| EEU-FM1E272 | 2700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | EEU-FM1E272.pdf | |
| EKYB101ELL561MM25S | 560µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKYB101ELL561MM25S.pdf | |
| EEU-FC0J122 | 1200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EEU-FC0J122.pdf | |
| 381LQ331M450A032 | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 553 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 381LQ331M450A032.pdf | |
| ECE-P2GA821HA | 820µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 202 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | ECE-P2GA821HA.pdf | |
| EEU-FC2A331S | 330µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FC2A331S.pdf | |
| ESMQ500ELL470MF11D | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ500ELL470MF11D.pdf | |
| UPW1A681MPD6TA | 680µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPW1A681MPD6TA.pdf | |
| 50YXH180MEFCT78X20 | 180µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 50YXH180MEFCT78X20.pdf | |
| 250WXA22MEFC12.5X16 | 22µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 250WXA22MEFC12.5X16.pdf | |
| AHA108M06G24T-F | 1000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 600 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | AHA108M06G24T-F.pdf | |
| EKYA6R3ELL123MLN3S | 12000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | EKYA6R3ELL123MLN3S.pdf | |
| B41821A4688M | 6800µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | B41821A4688M.pdf |