| Manufacturer Part Number: | ERJ-T08J101V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 100 OHM 5% 1/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T08J101V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T08J101V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 100 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T08J101V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T08J101V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T08J101V is new and unused, you can buy ERJ-T08J101V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T08J101V.
| EEE-TG1H100P | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.6 Ohm @ 100kHz 1000 Hrs @ 125°C | EEE-TG1H100P.pdf | |
| EEU-FC1E181 | 180µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1E181.pdf | |
| UPA1C102MPD1TD | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | UPA1C102MPD1TD.pdf | |
| UKT1E330MDD1TD | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKT1E330MDD1TD.pdf | |
| UHW1K121MPD1TD | 120µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHW1K121MPD1TD.pdf | |
| 10ML470MEFC8X9 | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 10ML470MEFC8X9.pdf | |
| UPJ1A122MPD | 1200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1A122MPD.pdf | |
| 516D226M100MM7BE3 | 22µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 516D226M100MM7BE3.pdf | |
| 50YXH1000MEFCGC18X20 | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 50YXH1000MEFCGC18X20.pdf | |
| B43540A2397M82 | 390µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 230 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A2397M82.pdf | |
| MALREKE00KL433F00K | 3300µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 72 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | MALREKE00KL433F00K.pdf | |
| B43540B2477M67 | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 180 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540B2477M67.pdf | |
| B43305B2687M60 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 190 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305B2687M60.pdf | |
| B43540C5187M2 | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 540 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540C5187M2.pdf | |
| MLS383M010EB1A | 38000µF 10V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 31 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | MLS383M010EB1A.pdf |