| Manufacturer Part Number: | ERJ-T08J100V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 10 OHM 5% 1/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T08J100V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T08J100V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 10 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T08J100V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T08J100V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T08J100V is new and unused, you can buy ERJ-T08J100V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T08J100V.
| EEU-FC2A470 | 47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EEU-FC2A470.pdf | |
| AFK226M16C12T-F | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 700 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | AFK226M16C12T-F.pdf | |
| ESMR451VSN221MQ30S | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMR451VSN221MQ30S.pdf | |
| UTT1E470MDD1TD | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UTT1E470MDD1TD.pdf | |
| UPS2C101MHD1TN | 100µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPS2C101MHD1TN.pdf | |
| UWR1A470MCL1GB | 47µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UWR1A470MCL1GB.pdf | |
| 338KXM010M | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 95.5 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | 338KXM010M.pdf | |
| B43866A1336M | 33µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 10 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 125°C | B43866A1336M.pdf | |
| B43508F2567M2 | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 210 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508F2567M2.pdf | |
| 380LQ561M420K452 | SNAPMOUNTS | 380LQ561M420K452.pdf | |
| B43601C9277M67 | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 400 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601C9277M67.pdf | |
| B43305F2827M80 | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 150 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305F2827M80.pdf | |
| EKMS201VSN272MA50T | 2700µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMS201VSN272MA50T.pdf | |
| B43510A9827M87 | 820µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 85 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | B43510A9827M87.pdf | |
| B41560A8339M3 | 33000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 11 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B41560A8339M3.pdf |