| Manufacturer Part Number: | ERJ-T06J914V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 910K OHM 5% 1/4W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T06J914V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T06J914V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 910k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T06J914V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T06J914V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T06J914V is new and unused, you can buy ERJ-T06J914V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T06J914V.
| UPM2V4R7MPD1TD | 4.7µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM2V4R7MPD1TD.pdf | |
| SLP391M400H5P3 | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 851 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | SLP391M400H5P3.pdf | |
| LGNW6271MELB30 | 270µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGNW6271MELB30.pdf | |
| UST0J330MDD1TP | 33µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UST0J330MDD1TP.pdf | |
| UMT1A220MDD | 22µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UMT1A220MDD.pdf | |
| MAL203123471E3 | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Axial, Can 850 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 85°C | MAL203123471E3.pdf | |
| 180MXC390MEFCSN22X30 | 390µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 180MXC390MEFCSN22X30.pdf | |
| ESMH500VNN472MP40T | 4700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 71 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH500VNN472MP40T.pdf | |
| UUJ1A682MRQ1MS | 6800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUJ1A682MRQ1MS.pdf | |
| EKMH201VSN102MA35S | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 249 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH201VSN102MA35S.pdf | |
| SK682M016ST | 6800µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 70 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | SK682M016ST.pdf | |
| ESMQ101ELL222MP50S | 2200µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ101ELL222MP50S.pdf | |
| 400MXH470MEFCSN35X30 | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 400MXH470MEFCSN35X30.pdf | |
| EKMH451VND391MB35T | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 638 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH451VND391MB35T.pdf | |
| ERWE551LGB101MA50M | 100µF 550V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | ERWE551LGB101MA50M.pdf |