| Manufacturer Part Number: | ERJ-T06J913V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 91K OHM 5% 1/4W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T06J913V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T06J913V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 91k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T06J913V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T06J913V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T06J913V is new and unused, you can buy ERJ-T06J913V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T06J913V.
| UHW1C222MHD | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHW1C222MHD.pdf | |
| EEV-FK1C680P | 68µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEV-FK1C680P.pdf | |
| ECO-S2DA561DA | 560µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 296 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S2DA561DA.pdf | |
| UPX1A332MHD | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 20000 Hrs @ 105°C | UPX1A332MHD.pdf | |
| UKL1V150KDDANA | 15µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKL1V150KDDANA.pdf | |
| MAL209756479E6 | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1500 Hrs @ 85°C | MAL209756479E6.pdf | |
| 100YXF33MEFCT810X12.5 | 33µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 100YXF33MEFCT810X12.5.pdf | |
| EMLE6R3ADA101MF73G | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 7000 Hrs @ 105°C | EMLE6R3ADA101MF73G.pdf | |
| B41888C3128M | 1200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 50 mOhm @ 10kHz 7000 Hrs @ 105°C | B41888C3128M.pdf | |
| B43867F2156M | 15µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 140°C | B43867F2156M.pdf | |
| B41858C3478M9 | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 34 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858C3478M9.pdf | |
| 380LX181M450J032 | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.11 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX181M450J032.pdf | |
| TE1509E | 20µF 150V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TE1509E.pdf | |
| EKMW401VSN151MP25S | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMW401VSN151MP25S.pdf | |
| 337LBB450M2DG | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 753.57 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 337LBB450M2DG.pdf |