| Manufacturer Part Number: | ERJ-T06J682V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 6.8K OHM 5% 1/4W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T06J682V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T06J682V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 6.8k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T06J682V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T06J682V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T06J682V is new and unused, you can buy ERJ-T06J682V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T06J682V.
| 860160373021 | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 860160373021.pdf | |
| UPW1A220MDD | 22µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1A220MDD.pdf | |
| 35YXG33MEFCTA5X11 | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 35YXG33MEFCTA5X11.pdf | |
| ELXV100ELL392MK40S | 3900µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXV100ELL392MK40S.pdf | |
| EEU-TA1A102B | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | EEU-TA1A102B.pdf | |
| B41858C4278M | 2700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 38 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858C4278M.pdf | |
| B41896C6128M | 1200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 95 mOhm @ 120Hz 7000 Hrs @ 125°C | B41896C6128M.pdf | |
| MAL205826153E3 | 15000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 27 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL205826153E3.pdf | |
| E91F3J1VND102MB65T | 1000µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 96 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | E91F3J1VND102MB65T.pdf | |
| EET-HC2C102JA | 1000µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 199 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2C102JA.pdf | |
| GCM1555C1H331JA16D | 330pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GCM1555C1H331JA16D.pdf | |
| ZRB18AR61E106ME01L | 10µF 25V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | ZRB18AR61E106ME01L.pdf | |
| C317C300J5G5TA | 30pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.150" L x 0.120" W (3.81mm x 3.05mm) | C317C300J5G5TA.pdf | |
| GQM1885C2A1R2CB01D | 1.2pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GQM1885C2A1R2CB01D.pdf | |
| CBR08C820FAGAC | 82pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CBR08C820FAGAC.pdf |