| Manufacturer Part Number: | ERJ-T06J621V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 620 OHM 5% 1/4W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T06J621V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T06J621V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 620 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T06J621V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T06J621V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T06J621V is new and unused, you can buy ERJ-T06J621V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T06J621V.
| UVZ2A0R1MDD1TD | 0.1µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2A0R1MDD1TD.pdf | |
| 35TZV10M4X6.1 | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 35TZV10M4X6.1.pdf | |
| UCX1H561MNQ1MS | 560µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 70 mOhm 2000 Hrs @ 135°C | UCX1H561MNQ1MS.pdf | |
| 860010680028 | 2200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 860010680028.pdf | |
| ELXY100ETE272MK30S | 2700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | ELXY100ETE272MK30S.pdf | |
| 200WXA100MEFCGC18X20 | 100µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 200WXA100MEFCGC18X20.pdf | |
| 420BXW47MEFC14.5X25 | 47µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 420BXW47MEFC14.5X25.pdf | |
| EKMM201VSN102MA30S | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMM201VSN102MA30S.pdf | |
| 380LX392M100A032 | 3900µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 80 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | 380LX392M100A032.pdf | |
| MAL215973681E3 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 350 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215973681E3.pdf | |
| B43508A9687M82 | 680µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 180 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A9687M82.pdf | |
| B41580A9229M | 22000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 6 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B41580A9229M.pdf | |
| AVGA335M50B12T-F | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 70.33 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | AVGA335M50B12T-F.pdf | |
| GA355QR7GF332KW01L | 3300pF 250VAC Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric) 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) | GA355QR7GF332KW01L.pdf | |
| CKG57KX7R2J224K335JJ | 0.22µF 630V Ceramic Capacitor X7R Nonstandard SMD 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm) | CKG57KX7R2J224K335JJ.pdf |