| Manufacturer Part Number: | ERJ-T06J513V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 51K OHM 5% 1/4W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T06J513V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T06J513V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 51k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T06J513V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T06J513V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T06J513V is new and unused, you can buy ERJ-T06J513V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T06J513V.
| UVZ1H222MHD | 2200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1H222MHD.pdf | |
| EEU-FC1E561 | 560µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1E561.pdf | |
| ELXZ350ELL151MH12D | 150µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | ELXZ350ELL151MH12D.pdf | |
| EMVA101GDA331MMN0S | 330µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EMVA101GDA331MMN0S.pdf | |
| 865250342004 | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | 865250342004.pdf | |
| UVR1H103MRD | 10000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1H103MRD.pdf | |
| 108RSS016M | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 282 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | 108RSS016M.pdf | |
| 158KXM016M | 1500µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 176.8 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | 158KXM016M.pdf | |
| B41888D8827M | 820µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 76 mOhm @ 10kHz 10000 Hrs @ 105°C | B41888D8827M.pdf | |
| 35PX6800MEFCGC18X35.5 | 6800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 35PX6800MEFCGC18X35.5.pdf | |
| B41696B7228Q7 | 2200µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 38 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 125°C | B41696B7228Q7.pdf | |
| MAL210258681E3 | 680µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 196 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL210258681E3.pdf | |
| ECO-S1HA332BA | 3300µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 70 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S1HA332BA.pdf | |
| EET-HC2W181HA | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.013 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2W181HA.pdf | |
| GRM188R71E474KA12J | 0.47µF 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM188R71E474KA12J.pdf |