| Manufacturer Part Number: | ERJ-T06J474V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 470K OHM 5% 1/4W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T06J474V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T06J474V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 470k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T06J474V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T06J474V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T06J474V is new and unused, you can buy ERJ-T06J474V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T06J474V.
| PEG130KL4390QL1 | 3900µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 33 mOhm @ 100Hz 37000 Hrs @ 105°C | PEG130KL4390QL1.pdf | |
| UPW2F221MRD | 220µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW2F221MRD.pdf | |
| EEE-FP1H101AP | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 180 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FP1H101AP.pdf | |
| TVX1H221MCD | 220µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TVX1H221MCD.pdf | |
| 25MS74.7MEFC4X7 | 4.7µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 25MS74.7MEFC4X7.pdf | |
| URS1HR47MDD1TA | 0.47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS1HR47MDD1TA.pdf | |
| 6.3NSEV47M6.3X5.5 | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | 6.3NSEV47M6.3X5.5.pdf | |
| ELXY630ELL391MK30S | 390µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | ELXY630ELL391MK30S.pdf | |
| 450KXW39MEFC12.5X35 | 39µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 450KXW39MEFC12.5X35.pdf | |
| B41866C8188M000 | 1800µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 34 mOhm @ 100kHz 5000 Hrs @ 125°C | B41866C8188M000.pdf | |
| 511D476M250EN4D | 47µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 3.38 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | 511D476M250EN4D.pdf | |
| B43254A1188M | 1800µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | B43254A1188M.pdf | |
| AHA106M2A24B-F | 10µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 29.8 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | AHA106M2A24B-F.pdf | |
| C2012X5R1E475K125AB | 4.7µF 25V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012X5R1E475K125AB.pdf | |
| C322C102KFR5TA | 1000pF 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor X7R Radial 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) | C322C102KFR5TA.pdf |