| Manufacturer Part Number: | ERJ-T06J434V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 430K OHM 5% 1/4W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T06J434V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T06J434V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 430k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T06J434V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T06J434V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T06J434V is new and unused, you can buy ERJ-T06J434V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T06J434V.
| B43858C5225M | 2.2µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43858C5225M.pdf | |
| ESMR451VSN471MR40S | 470µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMR451VSN471MR40S.pdf | |
| ESMR451VSN681MA45S | 680µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMR451VSN681MA45S.pdf | |
| CGS123U150X5L | 12000µF 150V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 13 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS123U150X5L.pdf | |
| UVP1E220MED1TA | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVP1E220MED1TA.pdf | |
| 400PX3.3MEFC8X11.5 | 3.3µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 400PX3.3MEFC8X11.5.pdf | |
| UPM1K100MED1TA | 10µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM1K100MED1TA.pdf | |
| 160YXF15KEFCT78X11.5 | 15µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 160YXF15KEFCT78X11.5.pdf | |
| UEP1H3R3MDD | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UEP1H3R3MDD.pdf | |
| 16ZL1000MEFC10X20 | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 16ZL1000MEFC10X20.pdf | |
| 380LX181M315J022 | 180µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.105 Ohm 3000 Hrs @ 85°C | 380LX181M315J022.pdf | |
| 601D828F015JP1 | 8200µF 15V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 601D828F015JP1.pdf | |
| 101R502U025AA2B | ALUM-SCREW TERMINAL | 101R502U025AA2B.pdf | |
| UPW2W220MHH | 22µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW2W220MHH.pdf | |
| 63YXG1500M18X40 | 1500µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 63YXG1500M18X40.pdf |