| Manufacturer Part Number: | ERJ-T06J3R9V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.9 OHM 5% 1/4W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T06J3R9V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T06J3R9V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.9 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | -100/ +600ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T06J3R9V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T06J3R9V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T06J3R9V is new and unused, you can buy ERJ-T06J3R9V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T06J3R9V.
| UMW1H100MDD1TP | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UMW1H100MDD1TP.pdf | |
| UCL1E330MCL6GS | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCL1E330MCL6GS.pdf | |
| URU1J221MHD1TO | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URU1J221MHD1TO.pdf | |
| 566AXZ025M | 56µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 4.145 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 566AXZ025M.pdf | |
| UHV1E331MPD1TD | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHV1E331MPD1TD.pdf | |
| UHV1A222MPD | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHV1A222MPD.pdf | |
| SXR151M063ST | 150µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 710 mOhm @ 120Hz 4000 Hrs @ 105°C | SXR151M063ST.pdf | |
| EKMH800VNN122MQ25T | 1200µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 207 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH800VNN122MQ25T.pdf | |
| EKMS3B1VSN391MP50S | 390µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMS3B1VSN391MP50S.pdf | |
| B43601B5337M67 | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 330 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601B5337M67.pdf | |
| ECE-T2DP272FA | 2700µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 80 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECE-T2DP272FA.pdf | |
| 600D825F150DD4 | 8.2µF 150V Aluminum Capacitors Axial, Can | 600D825F150DD4.pdf | |
| KMG35VB33RM5X11LL | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | KMG35VB33RM5X11LL.pdf | |
| KMG350VB10RM10X20LL | 10µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 39.78 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | KMG350VB10RM10X20LL.pdf | |
| EEU-EB1J4R7B | 4.7µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | EEU-EB1J4R7B.pdf |