| Manufacturer Part Number: | ERJ-T06J394V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 390K OHM 5% 1/4W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T06J394V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T06J394V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 390k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T06J394V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T06J394V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T06J394V is new and unused, you can buy ERJ-T06J394V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T06J394V.
| UVZ2A332MRD | 3300µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2A332MRD.pdf | |
| LGY1K152MELA25 | 1500µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGY1K152MELA25.pdf | |
| LGG2Z332MELC50 | 3300µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGG2Z332MELC50.pdf | |
| TVX1J222MDD | 2200µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TVX1J222MDD.pdf | |
| UHW1C122MPD | 1200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHW1C122MPD.pdf | |
| UPJ1K121MPD | 120µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1K121MPD.pdf | |
| UPW1J821MHD6TN | 820µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW1J821MHD6TN.pdf | |
| 860020375015 | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860020375015.pdf | |
| ELXZ500ELL391MK20S | 390µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | ELXZ500ELL391MK20S.pdf | |
| UHD0J392MHD1TO | 3900µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UHD0J392MHD1TO.pdf | |
| MAL213636222E3 | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | MAL213636222E3.pdf | |
| B43540E2567M60 | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 130 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540E2567M60.pdf | |
| EKMS181VSN152MA30S | 1500µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMS181VSN152MA30S.pdf | |
| 380LX822M100A062 | 8200µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 40 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX822M100A062.pdf | |
| B43511A567M | 560µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 270 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43511A567M.pdf |