| Manufacturer Part Number: | ERJ-T06J330V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 33 OHM 5% 1/4W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T06J330V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T06J330V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 33 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T06J330V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T06J330V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T06J330V is new and unused, you can buy ERJ-T06J330V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T06J330V.
| UVR1C100MDD1TD | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1C100MDD1TD.pdf | |
| EEE-1VA101XAP | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EEE-1VA101XAP.pdf | |
| MAL202133471E3 | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Axial, Can 850 mOhm 2500 Hrs @ 85°C | MAL202133471E3.pdf | |
| B43564B4478M | 4700µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 38 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | B43564B4478M.pdf | |
| USA1E330MDD | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USA1E330MDD.pdf | |
| EEE-TC1C471P | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 150 mOhm @ 100kHz 3000 Hrs @ 125°C | EEE-TC1C471P.pdf | |
| EET-ED2E561CA | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 266 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | EET-ED2E561CA.pdf | |
| 50MH74.7MEFC5X7 | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 50MH74.7MEFC5X7.pdf | |
| UMT0J220MDD1TE | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UMT0J220MDD1TE.pdf | |
| 50ZL150MEFC10X12.5 | 150µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 50ZL150MEFC10X12.5.pdf | |
| 35YXF330MEFCT810X16 | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 35YXF330MEFCT810X16.pdf | |
| MAL202127229E3 | 22µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 8 Ohm @ 100Hz 2500 Hrs @ 85°C | MAL202127229E3.pdf | |
| 420TXW68MEFC16X30 | 68µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 420TXW68MEFC16X30.pdf | |
| 500D106M450FH2A | 10µF 450V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 500D106M450FH2A.pdf | |
| 107TMA350M | 100µF 350V Aluminum Capacitors Axial, Can 3.316 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 107TMA350M.pdf |