| Manufacturer Part Number: | ERJ-T06J243V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 24K OHM 5% 1/4W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T06J243V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T06J243V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 24k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T06J243V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T06J243V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T06J243V is new and unused, you can buy ERJ-T06J243V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T06J243V.
| 450BXW68MEFC12.5X45 | 68µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 450BXW68MEFC12.5X45.pdf | |
| MAL225639222E3 | 2200µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 121 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | MAL225639222E3.pdf | |
| 80ZLJ680M18X25 | 680µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 80ZLJ680M18X25.pdf | |
| UMA1V470MDD1TP | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UMA1V470MDD1TP.pdf | |
| 860160575024 | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 860160575024.pdf | |
| 50PK3.3MEFC5X11 | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 50PK3.3MEFC5X11.pdf | |
| EMLE350ADA4R7MD73G | 4.7µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 7000 Hrs @ 105°C | EMLE350ADA4R7MD73G.pdf | |
| UPJ1A472MHD6 | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1A472MHD6.pdf | |
| B41858D9337M9 | 330µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 101 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858D9337M9.pdf | |
| UAQ2G470MHD6TN | 47µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UAQ2G470MHD6TN.pdf | |
| UAS2D151MHD1TN | 150µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UAS2D151MHD1TN.pdf | |
| MAL225625153E3 | 15000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 44 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MAL225625153E3.pdf | |
| B43821A1567M | 560µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 330 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | B43821A1567M.pdf | |
| ECE-T1JA183FA | 18000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 23 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | ECE-T1JA183FA.pdf | |
| EEV-HD1E330P | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EEV-HD1E330P.pdf |