| Manufacturer Part Number: | ERJ-T06J221V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 220 OHM 5% 1/4W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T06J221V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T06J221V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 220 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T06J221V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T06J221V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T06J221V is new and unused, you can buy ERJ-T06J221V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T06J221V.
| UVR1E332MHD | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1E332MHD.pdf | |
| UWG1V330MCL1GS | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWG1V330MCL1GS.pdf | |
| ESMH101VSN332MQ50T | 3300µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMH101VSN332MQ50T.pdf | |
| EKMH160VSN223MQ45T | 22000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 30 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH160VSN223MQ45T.pdf | |
| 10ZLH5600MEFC12.5X35 | 5600µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 10ZLH5600MEFC12.5X35.pdf | |
| 106SVL035MDW | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 21.55 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 106SVL035MDW.pdf | |
| MALREKE00AA110H00K | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 132.6 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKE00AA110H00K.pdf | |
| 10ML220MTA8X7 | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 10ML220MTA8X7.pdf | |
| MALREKA05PB310J00K | 100µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.33 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA05PB310J00K.pdf | |
| MALSECL00AD322BARK | 220µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 440 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | MALSECL00AD322BARK.pdf | |
| 450QXW100MEFC14.5X40 | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 450QXW100MEFC14.5X40.pdf | |
| B43504A9187M2 | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 490 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A9187M2.pdf | |
| B43504A5127M67 | 120µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.13 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A5127M67.pdf | |
| B43252B9277M | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B43252B9277M.pdf | |
| MAL205717101E3 | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 2.6 Ohm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL205717101E3.pdf |