| Manufacturer Part Number: | ERJ-T06J201V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 200 OHM 5% 1/4W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T06J201V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T06J201V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 200 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T06J201V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T06J201V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T06J201V is new and unused, you can buy ERJ-T06J201V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T06J201V.
| LGY1C103MELZ30 | 10000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGY1C103MELZ30.pdf | |
| TVX1V471MCD1LT | 470µF 35V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TVX1V471MCD1LT.pdf | |
| B41858C7157M | 150µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 274 mOhm @ 10kHz 3000 Hrs @ 105°C | B41858C7157M.pdf | |
| UFG2A3R3MDM | 3.3µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG2A3R3MDM.pdf | |
| SK332M6R3ST | 3300µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 100 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | SK332M6R3ST.pdf | |
| 381LQ562M080A032 | 5600µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 50 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 381LQ562M080A032.pdf | |
| B43501B3567M60 | 560µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 120 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501B3567M60.pdf | |
| B43457A5688M | 6800µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 16 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43457A5688M.pdf | |
| ECE-T2EA222EA | 2200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 98 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | ECE-T2EA222EA.pdf | |
| SMG100VB33RM8X11LL | 33µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 4.018 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | SMG100VB33RM8X11LL.pdf | |
| B43082B9106M | 10µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43082B9106M.pdf | |
| GCM033R71A103KA03D | 10000pF 10V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GCM033R71A103KA03D.pdf | |
| CBR06C180FAGAC | 18pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CBR06C180FAGAC.pdf | |
| C322C104Z5U5TA | 0.10µF 50V Ceramic Capacitor Z5U Radial 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) | C322C104Z5U5TA.pdf | |
| C0603JB1A682K030BA | 6800pF 10V Ceramic Capacitor JB 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | C0603JB1A682K030BA.pdf |