| Manufacturer Part Number: | ERJ-T06J184V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 180K OHM 5% 1/4W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T06J184V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T06J184V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 180k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T06J184V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T06J184V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T06J184V is new and unused, you can buy ERJ-T06J184V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T06J184V.
| MAL215849472E3 | 4700µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 78 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215849472E3.pdf | |
| SEK100M025ST | 10µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 21.23 Ohm 2000 Hrs @ 105°C | SEK100M025ST.pdf | |
| 10YXM100MEFCT15X11 | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 10YXM100MEFCT15X11.pdf | |
| 6.3ZLG560MEFCTA8X11.5 | 560µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 6.3ZLG560MEFCTA8X11.5.pdf | |
| USH1H220MPD | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | USH1H220MPD.pdf | |
| B41888C5277M | 270µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 204 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41888C5277M.pdf | |
| B43867A4475M | 4.7µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 140°C | B43867A4475M.pdf | |
| EKMH451VNN101MQ30T | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2.486 Ohm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH451VNN101MQ30T.pdf | |
| B41821A5828M | 8200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | B41821A5828M.pdf | |
| 400VXR120MEFCSN30X25 | 120µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | 400VXR120MEFCSN30X25.pdf | |
| 80D682P050KE2DE3 | 6800µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 40 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 80D682P050KE2DE3.pdf | |
| B41827A5107M | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | B41827A5107M.pdf | |
| 381LX333M016K032 | 33000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX333M016K032.pdf | |
| K820J15C0GF5TH5 | 82pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | K820J15C0GF5TH5.pdf | |
| 502R29W681KV3E-****-SC | 680pF 250VAC Ceramic Capacitor X7R 1808 (4520 Metric) 0.189" L x 0.080" W (4.80mm x 2.03mm) | 502R29W681KV3E-****-SC.pdf |