| Manufacturer Part Number: | ERJ-T06J153V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 15K OHM 5% 1/4W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T06J153V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T06J153V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 15k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T06J153V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T06J153V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T06J153V is new and unused, you can buy ERJ-T06J153V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T06J153V.
| 35ZLJ820M12.5X20 | 820µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 35ZLJ820M12.5X20.pdf | |
| UPA1V271MPD | 270µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPA1V271MPD.pdf | |
| AFC476M50G24B-F | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 4.2 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AFC476M50G24B-F.pdf | |
| 350WA33MEFC18X16 | 33µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 350WA33MEFC18X16.pdf | |
| B43601A5107M80 | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.09 Ohm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601A5107M80.pdf | |
| MAL215956101E3 | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.98 Ohm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215956101E3.pdf | |
| B43504C5157M80 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 900 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504C5157M80.pdf | |
| MLP473M7R5EB1A | 47000µF 7.5V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 30 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP473M7R5EB1A.pdf | |
| CGA6M3X7R1H225K200AB | 2.2µF 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | CGA6M3X7R1H225K200AB.pdf | |
| CC0402KRX7R9BB272 | 2700pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CC0402KRX7R9BB272.pdf | |
| C0603C689C5GACTU | 6.8pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C689C5GACTU.pdf | |
| CBR08C680FAGAC | 68pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CBR08C680FAGAC.pdf | |
| CC0402JRX7R7BB104 | 0.10µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CC0402JRX7R7BB104.pdf | |
| JMK105BJ224MC-F | 0.22µF 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | JMK105BJ224MC-F.pdf | |
| CC0201CRNPO9BN3R9 | 3.9pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | CC0201CRNPO9BN3R9.pdf |