| Manufacturer Part Number: | ERJ-T06J151V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 150 OHM 5% 1/4W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T06J151V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T06J151V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 150 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T06J151V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T06J151V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T06J151V is new and unused, you can buy ERJ-T06J151V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T06J151V.
| B43520A5158M | 1500µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - 5 Lead 75 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | B43520A5158M.pdf | |
| 517D226M100BB6AE3 | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 517D226M100BB6AE3.pdf | |
| 10PK6800MEFCG412.5X25 | 6800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 10PK6800MEFCG412.5X25.pdf | |
| B43231E2567M | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B43231E2567M.pdf | |
| EKMS251VSN471MQ30S | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMS251VSN471MQ30S.pdf | |
| B43305C2128M60 | 1200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 110 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305C2128M60.pdf | |
| E36D101LLN473MEB7M | 47000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 7.2 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | E36D101LLN473MEB7M.pdf | |
| ECO-S1VA152BA | 1500µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 287 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S1VA152BA.pdf | |
| SMG450VB10RM12X20LL | 10µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | SMG450VB10RM12X20LL.pdf | |
| KMG200VB3R3M6X11LL | 3.3µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 100.455 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | KMG200VB3R3M6X11LL.pdf | |
| C1608X7S0G106M080AB | 10µF 4V Ceramic Capacitor X7S 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608X7S0G106M080AB.pdf | |
| UMK063CG390JTHF | 39pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | UMK063CG390JTHF.pdf | |
| CL21A225KPFNNNF | 2.2µF 10V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CL21A225KPFNNNF.pdf | |
| CC0402KRX7R0BB102 | 1000pF 100V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CC0402KRX7R0BB102.pdf | |
| GJM0225C1E7R3CB01L | 7.3pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | GJM0225C1E7R3CB01L.pdf |