| Manufacturer Part Number: | ERJ-T06J130V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 13 OHM 5% 1/4W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T06J130V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T06J130V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 13 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T06J130V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T06J130V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T06J130V is new and unused, you can buy ERJ-T06J130V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T06J130V.
| ESY227M050AH2AA | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 42 mOhm @ 100kHz 4000 Hrs @ 105°C | ESY227M050AH2AA.pdf | |
| 25YXJ220MT16.3X11 | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 25YXJ220MT16.3X11.pdf | |
| AHA107M10D16T-F | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AHA107M10D16T-F.pdf | |
| 476CKE250M | 47µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 5.291 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 476CKE250M.pdf | |
| MAL214854152E3 | 1500µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | MAL214854152E3.pdf | |
| LLS2E221MELY | 220µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS2E221MELY.pdf | |
| 381LQ682M080K052 | 6800µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 41 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 381LQ682M080K052.pdf | |
| ESMH161VND332MA80T | 3300µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 2000 Hrs @ 85°C | ESMH161VND332MA80T.pdf | |
| PSU80015 | 880µF 125V Aluminum Capacitors Radial, Can - QC Terminals | PSU80015.pdf | |
| SMH6.3VN473M25X45T2 | 47000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 21 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | SMH6.3VN473M25X45T2.pdf | |
| CGA1A2X7R1C102K030BA | 1000pF 16V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | CGA1A2X7R1C102K030BA.pdf | |
| GRM1885C1H122FA01D | 1200pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM1885C1H122FA01D.pdf | |
| GQM1885C2A5R6CB01D | 5.6pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GQM1885C2A5R6CB01D.pdf | |
| C1206C331KCRACTU | 330pF 500V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C1206C331KCRACTU.pdf | |
| CL31B333KDFNNNE | 0.033µF 200V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CL31B333KDFNNNE.pdf |