| Manufacturer Part Number: | ERJ-T06J124V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 120K OHM 5% 1/4W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T06J124V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T06J124V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 120k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T06J124V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T06J124V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T06J124V is new and unused, you can buy ERJ-T06J124V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T06J124V.
| 228CKR025M | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 135.6 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 228CKR025M.pdf | |
| EEE-HB1HR47AR | 0.47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-HB1HR47AR.pdf | |
| 16MH510MEFCT54X5 | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 16MH510MEFCT54X5.pdf | |
| 63MS710MEFCTZ6.3X7 | 10µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 63MS710MEFCTZ6.3X7.pdf | |
| UWZ0J101MCL1GS | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWZ0J101MCL1GS.pdf | |
| MALREKB05JG447D00K | 4700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 80 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB05JG447D00K.pdf | |
| MAL213961159E3 | 15µF 50V Aluminum Capacitors Nonstandard SMD 2000 Hrs @ 105°C | MAL213961159E3.pdf | |
| B43231C9107M | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B43231C9107M.pdf | |
| LKS1J152MESA | 1500µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 85°C | LKS1J152MESA.pdf | |
| B41505A8338M2 | 3300µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 53 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B41505A8338M2.pdf | |
| ELXM181VSN821MR35S | 820µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | ELXM181VSN821MR35S.pdf | |
| B43305E2158M87 | 1500µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 85 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305E2158M87.pdf | |
| 80D223P016MC2DE3 | 22000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | 80D223P016MC2DE3.pdf | |
| MAL205851103E3 | 10000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 38 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL205851103E3.pdf | |
| UPW1V182MHH | 1800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW1V182MHH.pdf |