| Manufacturer Part Number: | ERJ-T06J123V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 12K OHM 5% 1/4W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T06J123V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T06J123V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 12k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T06J123V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T06J123V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T06J123V is new and unused, you can buy ERJ-T06J123V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T06J123V.
| UKW1H0R1MDD1TD | 0.1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW1H0R1MDD1TD.pdf | |
| ESMR401VSN102MA50S | 1000µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMR401VSN102MA50S.pdf | |
| UVZ1J102MHD1TN | 1000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1J102MHD1TN.pdf | |
| LNC2G272MSEH | 2700µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNC2G272MSEH.pdf | |
| UBY1V752MHL | 7500µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 18 mOhm @ 100kHz 3000 Hrs @ 135°C | UBY1V752MHL.pdf | |
| EEE-1HA220AP | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EEE-1HA220AP.pdf | |
| UWJ1H100MCL1GB | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UWJ1H100MCL1GB.pdf | |
| EGXE250ETD471MJ20S | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 125°C | EGXE250ETD471MJ20S.pdf | |
| MAL214868102E3 | 1000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL214868102E3.pdf | |
| B43501B9107M60 | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 660 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501B9107M60.pdf | |
| 40D256F050DC2 | 25µF 50V Aluminum Capacitors 7.56 Ohm 500 Hrs @ 85°C | 40D256F050DC2.pdf | |
| 250MXG560MEFCSN25X35 | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 250MXG560MEFCSN25X35.pdf | |
| LLS2C222MELB | 2200µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS2C222MELB.pdf | |
| LKX2E681MESB35 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LKX2E681MESB35.pdf | |
| B43540A2128M80 | 1200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 70 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A2128M80.pdf |