| Manufacturer Part Number: | ERJ-T06J122V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.2K OHM 5% 1/4W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T06J122V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T06J122V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.2k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T06J122V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T06J122V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T06J122V is new and unused, you can buy ERJ-T06J122V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T06J122V.
| LGN2V681MELB50 | 680µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2V681MELB50.pdf | |
| LPX152M250H9P3 | 1500µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 133 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | LPX152M250H9P3.pdf | |
| 6.3ZLH8200MEFC16X25 | 8200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 6.3ZLH8200MEFC16X25.pdf | |
| SS470M6R3ST | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 6.78 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | SS470M6R3ST.pdf | |
| USL1C470MDD | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | USL1C470MDD.pdf | |
| EKZN100ELL182MJ20S | 1800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKZN100ELL182MJ20S.pdf | |
| B41896C3828M | 8200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 52 mOhm @ 120Hz 7000 Hrs @ 105°C | B41896C3828M.pdf | |
| 420MXG390MEFCSN35X35 | 390µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 420MXG390MEFCSN35X35.pdf | |
| CGS292U050R3C | 2900µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 30 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS292U050R3C.pdf | |
| B43521C9827M | 820µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - 5 Lead 110 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43521C9827M.pdf | |
| EET-UQ2W561LF | 560µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 355 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2W561LF.pdf | |
| 066X472U035HJ2 | 4700µF 35V Aluminum Capacitors Axial 120 mOhm 1000 Hrs @ 85°C | 066X472U035HJ2.pdf | |
| EET-HD2W331JJ | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EET-HD2W331JJ.pdf | |
| C0603C103M5RACTU | 10000pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C103M5RACTU.pdf | |
| CL03B332KP3NNNC | 3300pF 10V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | CL03B332KP3NNNC.pdf |