| Manufacturer Part Number: | ERJ-T06J113V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 11K OHM 5% 1/4W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T06J113V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T06J113V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 11k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T06J113V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T06J113V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T06J113V is new and unused, you can buy ERJ-T06J113V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T06J113V.
| LGM2W561MELB45 | 560µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGM2W561MELB45.pdf | |
| UKW1A103MHD | 10000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW1A103MHD.pdf | |
| 63ZLH18MEFCTA5X11 | 18µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 63ZLH18MEFCTA5X11.pdf | |
| URS1C221MPD1TA | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS1C221MPD1TA.pdf | |
| UPJ2D010MPD1TA | 1µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ2D010MPD1TA.pdf | |
| ELXY160ELL681MJ20S | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXY160ELL681MJ20S.pdf | |
| UHV1C122MPD | 1200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHV1C122MPD.pdf | |
| UPM2G2R2MPD | 2.2µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM2G2R2MPD.pdf | |
| SXR102M016ST | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 210 mOhm @ 120Hz 4000 Hrs @ 105°C | SXR102M016ST.pdf | |
| MALREKA00KL333SG0K | 330µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 600 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00KL333SG0K.pdf | |
| ESMM421VNN151MQ30T | 150µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2.21 Ohm 3000 Hrs @ 85°C | ESMM421VNN151MQ30T.pdf | |
| 339LBA016M2ED | ELECTROLYTIC | 339LBA016M2ED.pdf | |
| B41550E7339Q | 33000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 12 mOhm @ 100Hz 20000 Hrs @ 105°C | B41550E7339Q.pdf | |
| GRM188R71E223KA01D | 0.022µF 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM188R71E223KA01D.pdf | |
| C0603C562J5RACTU | 5600pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C562J5RACTU.pdf |