| Manufacturer Part Number: | ERJ-T06J103V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 10K OHM 5% 1/4W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-T06J103V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-T06J103V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 10k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-T06J103V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-T06J103V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-T06J103V is new and unused, you can buy ERJ-T06J103V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-T06J103V.
| UCD1C221MCL6GS | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCD1C221MCL6GS.pdf | |
| LGR2G680MELZ30 | 68µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 10000 Hrs @ 105°C | LGR2G680MELZ30.pdf | |
| UUG1J331MNQ1MS | 330µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UUG1J331MNQ1MS.pdf | |
| UCA2G470MHD | 47µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCA2G470MHD.pdf | |
| UHE1A123MHD | 12000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UHE1A123MHD.pdf | |
| 861101485018 | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | 861101485018.pdf | |
| 860080774011 | 82µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 860080774011.pdf | |
| UPS2E3R3MPD | 3.3µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS2E3R3MPD.pdf | |
| UPA1C331MPD | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPA1C331MPD.pdf | |
| ELXZ500ELL391MK20S | 390µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | ELXZ500ELL391MK20S.pdf | |
| MAL213290504E3 | 220µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 800 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL213290504E3.pdf | |
| MAL214099015E3 | 820µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 6000 Hrs @ 125°C | MAL214099015E3.pdf | |
| B43508A5127M2 | 120µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.02 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A5127M2.pdf | |
| B43504A2567M7 | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 230 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A2567M7.pdf | |
| E36D500CPN173UDA5M | 17000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D500CPN173UDA5M.pdf |