| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F9763V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 976K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F9763V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F9763V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 976k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F9763V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F9763V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F9763V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F9763V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F9763V.
| EEU-FC1V820 | 82µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1V820.pdf | |
| EET-HC2G561KA | 560µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 326 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2G561KA.pdf | |
| 865230145005 | 220µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | 865230145005.pdf | |
| MALREKB00FG215P00K | 15µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 17.68 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB00FG215P00K.pdf | |
| LDQ2D471MERYGA | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | LDQ2D471MERYGA.pdf | |
| E37L401HPN332MCD0M | 3300µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 29 mOhm 10000 Hrs @ 85°C | E37L401HPN332MCD0M.pdf | |
| CGS292T250X4C | 2900µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 50 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS292T250X4C.pdf | |
| DCMC682T250BF2B | 6800µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 21.2 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | DCMC682T250BF2B.pdf | |
| EEV-FK1V101XP | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEV-FK1V101XP.pdf | |
| CC0603JRNPO0BN510 | 51pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CC0603JRNPO0BN510.pdf | |
| C0402X5R0J152M020BC | 1500pF 6.3V Ceramic Capacitor X5R 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | C0402X5R0J152M020BC.pdf | |
| CGA3E2X7R1H102M080AA | 1000pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGA3E2X7R1H102M080AA.pdf | |
| DE2E3KY332MA2BM01 | 3300pF 250VAC Ceramic Capacitor E Radial, Disc 0.354" Dia (9.00mm) | DE2E3KY332MA2BM01.pdf | |
| CC0201MRX5R4BB474 | 0.47µF 4V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | CC0201MRX5R4BB474.pdf | |
| GCM1885C1H1R0CA16D | 1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GCM1885C1H1R0CA16D.pdf |