| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F9533V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 953K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F9533V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F9533V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 953k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F9533V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F9533V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F9533V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F9533V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F9533V.
| UCS2V330MHD1TN | 33µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UCS2V330MHD1TN.pdf | |
| UKW1J221MPD1TD | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW1J221MPD1TD.pdf | |
| 16YXM100MEFCT16.3X11 | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 16YXM100MEFCT16.3X11.pdf | |
| UHD1C560MDD | 56µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UHD1C560MDD.pdf | |
| UPJ1H470MED1TA | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ1H470MED1TA.pdf | |
| MAL201354101E3 | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL201354101E3.pdf | |
| EMVY6R3ARA222MKE0S | 2200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EMVY6R3ARA222MKE0S.pdf | |
| MAL209346391E3 | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 400 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MAL209346391E3.pdf | |
| B43508B5227M87 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 560 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508B5227M87.pdf | |
| B43505A9477M87 | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 190 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43505A9477M87.pdf | |
| MAL210118223E3 | 22000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 19 mOhm 10000 Hrs @ 85°C | MAL210118223E3.pdf | |
| MAL210442472E3 | 4700µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 31 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL210442472E3.pdf | |
| HVMLS112M075EK0C | 1100µF 75V Aluminum Capacitors FlatPack 112 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | HVMLS112M075EK0C.pdf | |
| B41828B9107M | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B41828B9107M.pdf | |
| C315C102K5R5TA | 1000pF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) | C315C102K5R5TA.pdf |