| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F9312V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 93.1K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F9312V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F9312V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 93.1k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F9312V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F9312V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F9312V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F9312V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F9312V.
| EEE-TG1C221UP | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 500 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C | EEE-TG1C221UP.pdf | |
| UVY1H010MDD1TD | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY1H010MDD1TD.pdf | |
| UKL1H3R3MDD1TA | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1H3R3MDD1TA.pdf | |
| UKW0J103MHD1TN | 10000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW0J103MHD1TN.pdf | |
| ECA-2CM331 | 330µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-2CM331.pdf | |
| 860160375034 | 1500µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 860160375034.pdf | |
| USL0J470MDD | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | USL0J470MDD.pdf | |
| EMLF350ADA4R7ME73G | 4.7µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 10000 Hrs @ 105°C | EMLF350ADA4R7ME73G.pdf | |
| 420BXW15MEFC10X20 | 15µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 420BXW15MEFC10X20.pdf | |
| SLP391M250A4P3 | 390µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 510 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP391M250A4P3.pdf | |
| 420KXW100MEFC18X30 | 100µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 420KXW100MEFC18X30.pdf | |
| MAL216055272E3 | 2700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 150°C | MAL216055272E3.pdf | |
| MALIEYH07CA515F02K | 15000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 41 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALIEYH07CA515F02K.pdf | |
| B43504F2128M60 | 1200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 120 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504F2128M60.pdf | |
| 601D338G030JT1 | 3300µF 30V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 601D338G030JT1.pdf |