| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F9093V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 909K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F9093V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F9093V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 909k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F9093V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F9093V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F9093V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F9093V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F9093V.
| UCS2C470MPD1TD | 47µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UCS2C470MPD1TD.pdf | |
| 10PX3300MEFC10X20 | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 10PX3300MEFC10X20.pdf | |
| UTS1H220MDD | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UTS1H220MDD.pdf | |
| 35RX30470M10X20 | 470µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 130°C | 35RX30470M10X20.pdf | |
| UCY2D221MHD3TN | 220µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2D221MHD3TN.pdf | |
| UWH1E221MCL1GS | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 125°C | UWH1E221MCL1GS.pdf | |
| URZ1E100MDD | 10µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ1E100MDD.pdf | |
| UKL1V470MPDANATA | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1V470MPDANATA.pdf | |
| MAL214230471E3 | 470µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214230471E3.pdf | |
| ECO-S1JA822EA | 8200µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 40 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S1JA822EA.pdf | |
| E92F501VNT821MU65T | 820µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 112 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 85°C | E92F501VNT821MU65T.pdf | |
| B41041A4108M | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B41041A4108M.pdf | |
| GJM0335C1E2R7CB01D | 2.7pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GJM0335C1E2R7CB01D.pdf | |
| CBR04C100F5GAC | 10pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CBR04C100F5GAC.pdf | |
| GRM033R71E101KA01J | 100pF 25V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GRM033R71E101KA01J.pdf |