| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F8663V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 866K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F8663V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F8663V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 866k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F8663V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F8663V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F8663V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F8663V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F8663V.
| UVZ1C223MRD | 22000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1C223MRD.pdf | |
| 860160373016 | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 860160373016.pdf | |
| UPJ1A680MDD | 68µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ1A680MDD.pdf | |
| UEP1J4R7MDD1TA | 4.7µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UEP1J4R7MDD1TA.pdf | |
| UPJ1K470MPD6 | 47µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1K470MPD6.pdf | |
| SEK2R2M400ST | 2.2µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 120.63 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | SEK2R2M400ST.pdf | |
| 338RZM016M1340 | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 121 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 338RZM016M1340.pdf | |
| MAL214699113E3 | 1200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 6000 Hrs @ 125°C | MAL214699113E3.pdf | |
| ESMH100VRD823MA50T | 82000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 10 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH100VRD823MA50T.pdf | |
| 380LQ222M180A042 | 2200µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 98 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ222M180A042.pdf | |
| E36D500LPN393TCA5N | 39000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D500LPN393TCA5N.pdf | |
| B41560A7479M | 47000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 10 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B41560A7479M.pdf | |
| B43584A6128M | 1200µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 132 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43584A6128M.pdf | |
| CGS553U075X8L | 55000µF 75V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 8 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS553U075X8L.pdf | |
| MAL210276103E3 | 10000µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 14 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL210276103E3.pdf |