| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F8660V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 866 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F8660V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F8660V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 866 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F8660V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F8660V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F8660V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F8660V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F8660V.
| ELXY100ELL221MF15D | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ELXY100ELL221MF15D.pdf | |
| UWP1C470MCL1GB | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 85°C | UWP1C470MCL1GB.pdf | |
| UWF1C680MCL1GS | 68µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWF1C680MCL1GS.pdf | |
| 381LX472M050J022 | 4700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 53 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | 381LX472M050J022.pdf | |
| EEU-FC2A5R6B | 5.6µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEU-FC2A5R6B.pdf | |
| AVS337M16G24T-F | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS337M16G24T-F.pdf | |
| 450BXC47MEFCGC18X25 | 47µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 450BXC47MEFCGC18X25.pdf | |
| 381LX472M025J022 | 4700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX472M025J022.pdf | |
| ESMH6R3VSN683MR45T | 68000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMH6R3VSN683MR45T.pdf | |
| 381LR821M200H052 | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 182 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 381LR821M200H052.pdf | |
| MAL211817152E3 | 1500µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 130 mOhm 8000 Hrs @ 125°C | MAL211817152E3.pdf | |
| B41607A208M2 | 2000µF 55V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 10000 Hrs @ 125°C | B41607A208M2.pdf | |
| 80D681P250ME2DE3 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 191 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 80D681P250ME2DE3.pdf | |
| MAL210639153E3 | 15000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 10 mOhm @ 100Hz 20000 Hrs @ 85°C | MAL210639153E3.pdf | |
| MAL210232103E3 | 10000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 18 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL210232103E3.pdf |