| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F8453V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 845K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F8453V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F8453V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 845k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F8453V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F8453V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F8453V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F8453V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F8453V.
| EKMQ201VSN182MR45S | 1800µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMQ201VSN182MR45S.pdf | |
| UUB1H470MNL1GS | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 125°C | UUB1H470MNL1GS.pdf | |
| LGR2G680MELZ30 | 68µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 10000 Hrs @ 105°C | LGR2G680MELZ30.pdf | |
| MALREKB05BA310F00K | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.86 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | MALREKB05BA310F00K.pdf | |
| USF1A680MDD1TE | 68µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | USF1A680MDD1TE.pdf | |
| 450BXF33MEFC16X20 | 33µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 450BXF33MEFC16X20.pdf | |
| UPB1C222MHD | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | UPB1C222MHD.pdf | |
| UBX2A101MHL | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 150°C | UBX2A101MHL.pdf | |
| 450CXW100MEFC16X35 | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 450CXW100MEFC16X35.pdf | |
| B43540C5157M62 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 650 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540C5157M62.pdf | |
| B43504A9337M62 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 270 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A9337M62.pdf | |
| B43501B9397M82 | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 170 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501B9397M82.pdf | |
| 450LSU8200MNB90X191 | 8200µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | 450LSU8200MNB90X191.pdf | |
| TMK107B7224KA-T | 0.22µF 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | TMK107B7224KA-T.pdf | |
| C1005X7R1H471M050BA | 470pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005X7R1H471M050BA.pdf |