| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F8452V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 84.5K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F8452V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F8452V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 84.5k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F8452V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F8452V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F8452V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F8452V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F8452V.
| UPM1H470MED1TD | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM1H470MED1TD.pdf | |
| UVZ1H331MPD | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1H331MPD.pdf | |
| UCD1J4R7MCL1GS | 4.7µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCD1J4R7MCL1GS.pdf | |
| 515D105M100JA8PE3 | 1µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D105M100JA8PE3.pdf | |
| EKMH101VSN152MA25S | 1500µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 166 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH101VSN152MA25S.pdf | |
| ERWE501LGB271MA80M | 270µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | ERWE501LGB271MA80M.pdf | |
| B43510B3687M80 | 680µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 190 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | B43510B3687M80.pdf | |
| B43520B9158M | 1500µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - 5 Lead 45 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | B43520B9158M.pdf | |
| E32D630CPN104MEA5M | 100000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 7.7 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | E32D630CPN104MEA5M.pdf | |
| MAL212380479 | 47µF 35V Aluminum Capacitors Axial, Can 5.1 Ohm @ 100Hz 20000 Hrs @ 125°C | MAL212380479.pdf | |
| MAL250036392E3 | 3900µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 34 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | MAL250036392E3.pdf | |
| B41456B8150M3 | 150000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 4 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B41456B8150M3.pdf | |
| GRM1885C1H132JA01D | 1300pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM1885C1H132JA01D.pdf | |
| CC0805KKX7R9BB105 | 1µF 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CC0805KKX7R9BB105.pdf | |
| GRM3195C1E103JA01D | 10000pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | GRM3195C1E103JA01D.pdf |