| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F80R6V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 80.6 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F80R6V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F80R6V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 80.6 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F80R6V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F80R6V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F80R6V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F80R6V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F80R6V.
| UVR2V010MED1TD | 1µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR2V010MED1TD.pdf | |
| ELXZ100ELL562MK40S | 5600µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | ELXZ100ELL562MK40S.pdf | |
| UCY2E330MHD3TO | 33µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2E330MHD3TO.pdf | |
| UVP1C471MPD1TD | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVP1C471MPD1TD.pdf | |
| 100ZLJ68MTA8X20 | 68µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 9000 Hrs @ 105°C | 100ZLJ68MTA8X20.pdf | |
| ESMG630EMC102ML25S | 1000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG630EMC102ML25S.pdf | |
| 672D227H040EK5C | 220µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can | 672D227H040EK5C.pdf | |
| B43504E2827M7 | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 160 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504E2827M7.pdf | |
| MAL215875223E3 | 22000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 43 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215875223E3.pdf | |
| B43504A9687M2 | 680µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 130 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A9687M2.pdf | |
| 160LSQ10000MEFC64X99 | 10000µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 3000 Hrs @ 85°C | 160LSQ10000MEFC64X99.pdf | |
| MVY50VC2R2MD55TP | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | MVY50VC2R2MD55TP.pdf | |
| C2220X106K5RACTU | 10µF 50V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric) 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm) | C2220X106K5RACTU.pdf | |
| C0805C471K2RACAUTO | 470pF 200V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C0805C471K2RACAUTO.pdf | |
| CGA4J3NP02E103J125AA | 10000pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CGA4J3NP02E103J125AA.pdf |