| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F7873V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 787K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F7873V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F7873V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 787k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F7873V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F7873V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F7873V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F7873V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F7873V.
| EKXG161ELL101ML20S | 100µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKXG161ELL101ML20S.pdf | |
| LGG2Z122MELA40 | 1200µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGG2Z122MELA40.pdf | |
| UKT1H4R7MDD1TA | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKT1H4R7MDD1TA.pdf | |
| UKL2AR33KDD | 0.33µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL2AR33KDD.pdf | |
| UMV0J220MFD1TE | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UMV0J220MFD1TE.pdf | |
| 109CKS6R3M | 10000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 69.6 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 109CKS6R3M.pdf | |
| UHV1C332MHD6 | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHV1C332MHD6.pdf | |
| MAL215097013E3 | 680µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | MAL215097013E3.pdf | |
| 381LX331M250K012 | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX331M250K012.pdf | |
| MAL205855223E3 | 22000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 31 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL205855223E3.pdf | |
| MAL215888562E3 | 5600µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 59 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215888562E3.pdf | |
| B43501D2108M87 | 1000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 100 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501D2108M87.pdf | |
| ECO-S2DP821EA | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 222 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECO-S2DP821EA.pdf | |
| ECE-P2WA182HA | 1800µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 101 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | ECE-P2WA182HA.pdf | |
| CL21C102JBCNNNC | 1000pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CL21C102JBCNNNC.pdf |