| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F76R8V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 76.8 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F76R8V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F76R8V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 76.8 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F76R8V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F76R8V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F76R8V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F76R8V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F76R8V.
| LGX2W820MELZ25 | 82µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGX2W820MELZ25.pdf | |
| LGW2E561MELZ45 | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGW2E561MELZ45.pdf | |
| EKYB800ELL681MK40S | 680µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKYB800ELL681MK40S.pdf | |
| MAL209332102E3 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 180 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | MAL209332102E3.pdf | |
| LLS2W331MELC | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS2W331MELC.pdf | |
| 80ZLH470MEFC12.5X35 | 470µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 80ZLH470MEFC12.5X35.pdf | |
| 16YXG150MEFC5X11 | 150µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 16YXG150MEFC5X11.pdf | |
| UVY2A470MPD | 47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY2A470MPD.pdf | |
| UCM1A680MCL1GS | 68µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCM1A680MCL1GS.pdf | |
| UML1V220MDD | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UML1V220MDD.pdf | |
| AFC337M25G24B-F | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 700 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AFC337M25G24B-F.pdf | |
| EKXJ351ELL680MU25S | 68µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ351ELL680MU25S.pdf | |
| 510D156M025AA4D | 15µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 510D156M025AA4D.pdf | |
| MAL205659471E3 | 470µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 535 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205659471E3.pdf | |
| LGJ2D471MELC | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGJ2D471MELC.pdf |