| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F7683V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 768K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F7683V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F7683V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 768k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F7683V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F7683V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F7683V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F7683V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F7683V.
| EKZE160ELL122MJ25S | 1200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | EKZE160ELL122MJ25S.pdf | |
| EKY-350ELL272MMN3S | 2700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKY-350ELL272MMN3S.pdf | |
| EEE-TG1A221P | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 500 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C | EEE-TG1A221P.pdf | |
| 50ZLJ820M12.5X30 | 820µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 50ZLJ820M12.5X30.pdf | |
| LNR1C224MSE | 220000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNR1C224MSE.pdf | |
| EEU-FR1A152L | 1500µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 9000 Hrs @ 105°C | EEU-FR1A152L.pdf | |
| 450MXK150MEFCSN22X30 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 450MXK150MEFCSN22X30.pdf | |
| 420MXK270MEFCSN25X35 | 270µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 420MXK270MEFCSN25X35.pdf | |
| 50YXF3.3MEFC5X11 | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 50YXF3.3MEFC5X11.pdf | |
| UKL1E100MDDANA | 10µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKL1E100MDDANA.pdf | |
| UMA1C330MDD | 33µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UMA1C330MDD.pdf | |
| UPV1C820MGD1TA | 82µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPV1C820MGD1TA.pdf | |
| B43501A337M7 | 330µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 400 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A337M7.pdf | |
| C1005X5R1V225K050BC | 2.2µF 35V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005X5R1V225K050BC.pdf | |
| C0402C0G1C1R5C020BC | 1.5pF 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | C0402C0G1C1R5C020BC.pdf |