| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F7682V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 76.8K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F7682V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F7682V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 76.8k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F7682V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F7682V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F7682V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F7682V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F7682V.
| B43456A9478M | 4700µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 16 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43456A9478M.pdf | |
| UKL1C100MDD1TD | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1C100MDD1TD.pdf | |
| EKXJ451ELL101ML50S | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ451ELL101ML50S.pdf | |
| LNK2H222MSEG | 2200µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNK2H222MSEG.pdf | |
| 860040478014 | 1800µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 860040478014.pdf | |
| MAL213290507E3 | 470µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 470 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL213290507E3.pdf | |
| LGJ2G390MELZ15 | 39µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGJ2G390MELZ15.pdf | |
| LGJ2E271MELB20 | 270µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGJ2E271MELB20.pdf | |
| ESMH101VSN682MA50S | 6800µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 37 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH101VSN682MA50S.pdf | |
| B43740A4568M3 | 5600µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 20 mOhm @ 100Hz 6000 Hrs @ 105°C | B43740A4568M3.pdf | |
| AHA224M50B12T-F | 0.22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 905 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AHA224M50B12T-F.pdf | |
| C0603C475K9PACTU | 4.7µF 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C475K9PACTU.pdf | |
| C1608X8R1H473M080AA | 0.047µF 50V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608X8R1H473M080AA.pdf | |
| C4532JB2J104M230KA | 0.10µF 630V Ceramic Capacitor JB 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | C4532JB2J104M230KA.pdf | |
| FG28C0G2E181JNT06 | 180pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | FG28C0G2E181JNT06.pdf |