| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F7680V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 768 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F7680V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F7680V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 768 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F7680V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F7680V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F7680V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F7680V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F7680V.
| 450LLE4.7MEFC10X16 | 4.7µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 20000 Hrs @ 105°C | 450LLE4.7MEFC10X16.pdf | |
| EEU-HD1H220B | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEU-HD1H220B.pdf | |
| LGN2W181MELB30 | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2W181MELB30.pdf | |
| 16ZLS3900MEFC12.5X35 | 3900µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 16ZLS3900MEFC12.5X35.pdf | |
| 6.3ZLH3900MEFC12.5X20 | 3900µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 6.3ZLH3900MEFC12.5X20.pdf | |
| AHA476M16C12T-F | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 9.2 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AHA476M16C12T-F.pdf | |
| SN2R2M063ST | 2.2µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 72.38 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | SN2R2M063ST.pdf | |
| 227CKE100MNU | 220µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 603 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 227CKE100MNU.pdf | |
| UFG1K330MPM | 33µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG1K330MPM.pdf | |
| 500D105M100BA2 | 1µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 500D105M100BA2.pdf | |
| UBT2A221MHD8 | 220µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | UBT2A221MHD8.pdf | |
| ESMM630VNN332MA20W | 3300µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | ESMM630VNN332MA20W.pdf | |
| CGS143U025V2C | 14000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 37 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS143U025V2C.pdf | |
| B43457A6478M | 4700µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 10000 Hrs @ 85°C | B43457A6478M.pdf | |
| KMG50VBR33RM5X11LL | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 602.727 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | KMG50VBR33RM5X11LL.pdf |