| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F7323V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 732K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F7323V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F7323V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 732k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F7323V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F7323V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F7323V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F7323V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F7323V.
| UBT1E221MPD1TD | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | UBT1E221MPD1TD.pdf | |
| EKMG6R3ELL332MJ20S | 3300µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMG6R3ELL332MJ20S.pdf | |
| ECA-1CM472 | 4700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-1CM472.pdf | |
| MAL214251102E3 | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214251102E3.pdf | |
| UUX2C180MNL1GS | 18µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | UUX2C180MNL1GS.pdf | |
| LGG2W121MELZ30 | 120µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGG2W121MELZ30.pdf | |
| 107TLS010M | 100µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can 3.316 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 107TLS010M.pdf | |
| MAL203129479E3 | 47µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 2.37 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 85°C | MAL203129479E3.pdf | |
| MAL211829689E3 | 68µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.8 Ohm @ 100Hz 8000 Hrs @ 125°C | MAL211829689E3.pdf | |
| TE1303E | 5µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TE1303E.pdf | |
| B43508A2397M67 | 390µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 300 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A2397M67.pdf | |
| B43601A5337M | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 330 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601A5337M.pdf | |
| B43540B9397M | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 160 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540B9397M.pdf | |
| 36DX541F450BC2A | 540µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DX541F450BC2A.pdf | |
| 36DY103F100CB2A | 10000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 14.8 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 36DY103F100CB2A.pdf |