| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F7322V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 73.2K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F7322V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F7322V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 73.2k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F7322V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F7322V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F7322V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F7322V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F7322V.
| UVR1V220MDD1TD | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1V220MDD1TD.pdf | |
| 861101486023 | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | 861101486023.pdf | |
| 336SML004M | 33µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 17.58 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 336SML004M.pdf | |
| ECE-A0GKS221I | 220µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A0GKS221I.pdf | |
| 25YXF100MEFCCC6.3X11 | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 25YXF100MEFCCC6.3X11.pdf | |
| MALREKB00BA268FM0K | 68µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2.73 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | MALREKB00BA268FM0K.pdf | |
| MALREKB00PB133OL0K | 3.3µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 80.38 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | MALREKB00PB133OL0K.pdf | |
| ESMG101ETD101MJ20S | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG101ETD101MJ20S.pdf | |
| UEP1V101MPD | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UEP1V101MPD.pdf | |
| 25YXG3900MEFCGC18X31.5 | 3900µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 25YXG3900MEFCGC18X31.5.pdf | |
| EKMM251VNN681MA30T | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMM251VNN681MA30T.pdf | |
| ESMM451VND561MA50T | 560µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 592 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | ESMM451VND561MA50T.pdf | |
| ESMH451VND561MB45T | 560µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 2000 Hrs @ 85°C | ESMH451VND561MB45T.pdf | |
| E32D500HPN393MAE3M | 39000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 9.7 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | E32D500HPN393MAE3M.pdf | |
| CGS182T450V5L | 1800µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 54 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS182T450V5L.pdf |