| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F7321V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 7.32K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F7321V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F7321V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 7.32k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F7321V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F7321V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F7321V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F7321V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F7321V.
| EEE-0JA330WAR | 33µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 85°C | EEE-0JA330WAR.pdf | |
| 381LX182M063H022 | 1800µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX182M063H022.pdf | |
| UWZ1E101MCL1GS | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWZ1E101MCL1GS.pdf | |
| 860080580023 | 1200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 860080580023.pdf | |
| UCYW6120MPD1TD | 12µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCYW6120MPD1TD.pdf | |
| LGX2H151MELC25 | 150µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGX2H151MELC25.pdf | |
| 25MXG10000MEFCSN22X35 | 10000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 25MXG10000MEFCSN22X35.pdf | |
| MAL214252228E3 | 2.2µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214252228E3.pdf | |
| URS1H0R1MDD | 0.1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS1H0R1MDD.pdf | |
| MAL211631338E3 | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | MAL211631338E3.pdf | |
| TVX1E330MAD | 33µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TVX1E330MAD.pdf | |
| UUQ0J221MCL1GS | 220µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UUQ0J221MCL1GS.pdf | |
| EKZE101ELL391MK40S | 390µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EKZE101ELL391MK40S.pdf | |
| EMVA101ARA680MKE0S | 68µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EMVA101ARA680MKE0S.pdf | |
| 500D106M250DD5A | 10µF 250V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 500D106M250DD5A.pdf |