| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F7153V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 715K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F7153V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F7153V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 715k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F7153V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F7153V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F7153V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F7153V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F7153V.
| EKYB101ELL101MJ20S | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKYB101ELL101MJ20S.pdf | |
| UBC1H331MNS1MS | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 150°C | UBC1H331MNS1MS.pdf | |
| EGPA800ELL821ML40S | 820µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 36 mOhm 5000 Hrs @ 125°C | EGPA800ELL821ML40S.pdf | |
| 25YXF33MEFCTA5X11 | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 25YXF33MEFCTA5X11.pdf | |
| MALREKB05DD133P00K | 3.3µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 80.38 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB05DD133P00K.pdf | |
| MALREKE00DE210X00K | 10µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 26.53 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKE00DE210X00K.pdf | |
| B43508E2687M60 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 170 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508E2687M60.pdf | |
| MALIEYN07DD522H02K | 22000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 26 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALIEYN07DD522H02K.pdf | |
| B43508B5477M82 | 470µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 260 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508B5477M82.pdf | |
| MAL216356102E3 | 1000µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 230 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL216356102E3.pdf | |
| LXY10VB331M8X12LL | 330µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | LXY10VB331M8X12LL.pdf | |
| B43041A9107M | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B43041A9107M.pdf | |
| C1005X7S0J225M050BC | 2.2µF 6.3V Ceramic Capacitor X7S 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005X7S0J225M050BC.pdf | |
| FK28C0G1H822J | 8200pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | FK28C0G1H822J.pdf | |
| GRM0225C1E1R7CA03L | 1.7pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | GRM0225C1E1R7CA03L.pdf |