| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F6983V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 698K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F6983V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F6983V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 698k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F6983V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F6983V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F6983V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F6983V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F6983V.
| LGY1H103MELB50 | 10000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGY1H103MELB50.pdf | |
| UVP1HR47MDD1TD | 0.47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVP1HR47MDD1TD.pdf | |
| EEE-FT1A680AR | 68µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 850 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FT1A680AR.pdf | |
| UKL1H0R1KDDANATA | 0.1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1H0R1KDDANATA.pdf | |
| 10YXA470MEFC8X11.5 | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 10YXA470MEFC8X11.5.pdf | |
| MAL201356109E3 | 10µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL201356109E3.pdf | |
| 50RX50330MEFC12.5X25 | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 150°C | 50RX50330MEFC12.5X25.pdf | |
| MALREKA00KL322NG0K | 220µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 900 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00KL322NG0K.pdf | |
| MAL215658682E3 | 6800µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 59 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215658682E3.pdf | |
| ECE-A1HKA0R1B | 0.1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A1HKA0R1B.pdf | |
| K221J15C0GH5TH5 | 220pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | K221J15C0GH5TH5.pdf | |
| GQM1885C1H7R5DB01D | 7.5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GQM1885C1H7R5DB01D.pdf | |
| FG26C0G2J331JNT06 | 330pF 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm) | FG26C0G2J331JNT06.pdf | |
| CBR08C150JAGAC | 15pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CBR08C150JAGAC.pdf | |
| RCE5C1H183J1A2H03B | 0.018µF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | RCE5C1H183J1A2H03B.pdf |