| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F6653V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 665K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F6653V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F6653V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 665k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F6653V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F6653V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F6653V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F6653V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F6653V.
| EMVY350ARA471MKE0S | 470µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EMVY350ARA471MKE0S.pdf | |
| UUJ2G100MNQ1MS | 10µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUJ2G100MNQ1MS.pdf | |
| LGG2C182MELC30 | 1800µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGG2C182MELC30.pdf | |
| MALREKE00DE333H00K | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 402 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | MALREKE00DE333H00K.pdf | |
| MAL213659689E3 | 68µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | MAL213659689E3.pdf | |
| 380LQ822M035J022 | SNAPMOUNTS | 380LQ822M035J022.pdf | |
| 450CXW68MEFC12.5X45 | 68µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 450CXW68MEFC12.5X45.pdf | |
| SLPX122M250H7P3 | 1200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 166 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX122M250H7P3.pdf | |
| B43501G2108M67 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 100 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501G2108M67.pdf | |
| MALIEYN07DD610C02K | 100000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 17 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALIEYN07DD610C02K.pdf | |
| B43511A827M87 | 820µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 190 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43511A827M87.pdf | |
| B43082A5565M | 5.6µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43082A5565M.pdf | |
| C1608CH1H222J080AA | 2200pF 50V Ceramic Capacitor CH 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608CH1H222J080AA.pdf | |
| CGA8M3X7S2A335M200KB | 3.3µF 100V Ceramic Capacitor X7S 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | CGA8M3X7S2A335M200KB.pdf | |
| CL31C101KBCNNNC | 100pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CL31C101KBCNNNC.pdf |