| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F6650V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 665 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F6650V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F6650V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 665 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F6650V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F6650V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F6650V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F6650V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F6650V.
| UPW1V272MHD | 2700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW1V272MHD.pdf | |
| UPW1E471MPD6TD | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPW1E471MPD6TD.pdf | |
| EGXE250ELL102MK25S | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | EGXE250ELL102MK25S.pdf | |
| B43501A9187M80 | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 370 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A9187M80.pdf | |
| MAL211919331E3 | 330µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 480 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 125°C | MAL211919331E3.pdf | |
| B43508E2128M80 | 1200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 100 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508E2128M80.pdf | |
| ECE-P2DP472HA | 4700µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 46 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECE-P2DP472HA.pdf | |
| MVE35VC47RMF80TP | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5.643 Ohm 1000 Hrs @ 105°C | MVE35VC47RMF80TP.pdf | |
| MVA6.3VC152MJ10TP | 1500µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 387 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | MVA6.3VC152MJ10TP.pdf | |
| B41827A5106M | 10µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | B41827A5106M.pdf | |
| 160R15W104KV4T | 0.10µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) | 160R15W104KV4T.pdf | |
| C3216X5R1V335M160AB | 3.3µF 35V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C3216X5R1V335M160AB.pdf | |
| C1825C474KARACTU | 0.47µF 250V Ceramic Capacitor X7R 1825 (4564 Metric) 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm) | C1825C474KARACTU.pdf | |
| GRM21BR60J106ME19K | 10µF 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GRM21BR60J106ME19K.pdf | |
| S270J33SL0R65L7R | 27pF 3000V (3kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc | S270J33SL0R65L7R.pdf |