| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F6493V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 649K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F6493V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F6493V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 649k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F6493V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F6493V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F6493V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F6493V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F6493V.
| UPW1J470MPD1TD | 47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPW1J470MPD1TD.pdf | |
| RFS-100V2R2ME3#5 | 2.2µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | RFS-100V2R2ME3#5.pdf | |
| EEV476M035A9GAA | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 520 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | EEV476M035A9GAA.pdf | |
| LNX2W222MSEG | 2200µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 20000 Hrs @ 85°C | LNX2W222MSEG.pdf | |
| SLPX122M200C9P3 | 1200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 166 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | SLPX122M200C9P3.pdf | |
| 865230357007 | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | 865230357007.pdf | |
| ESMG160ELL822MN30S | 8200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG160ELL822MN30S.pdf | |
| 50TWL2.2MEFC4X7 | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 50TWL2.2MEFC4X7.pdf | |
| UMP0J330MDD | 33µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UMP0J330MDD.pdf | |
| UHV1A102MPD1TD | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHV1A102MPD1TD.pdf | |
| ULD2G1R8MPD | 1.8µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | ULD2G1R8MPD.pdf | |
| EKXJ201ELL151MU25S | 150µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ201ELL151MU25S.pdf | |
| EMVY630GDA221MLH0S | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EMVY630GDA221MLH0S.pdf | |
| EKMM161VSN102MR30S | 1000µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMM161VSN102MR30S.pdf | |
| EKMH350VSN123MQ50S | 12000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 35 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH350VSN123MQ50S.pdf |