| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F6343V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 634K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F6343V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F6343V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 634k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F6343V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F6343V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F6343V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F6343V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F6343V.
| EEA-GA1E150B | 15µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEA-GA1E150B.pdf | |
| 450VXH180MEFCSN30X25 | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | 450VXH180MEFCSN30X25.pdf | |
| UPS1J152MHD | 1500µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPS1J152MHD.pdf | |
| UPM1J271MHD1TO | 270µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1J271MHD1TO.pdf | |
| 200CFX22MEFCT810X16 | 22µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 200CFX22MEFCT810X16.pdf | |
| ELBG250ETS272AM20S | 2700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELBG250ETS272AM20S.pdf | |
| 400USC100MEFCSN22X30 | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 400USC100MEFCSN22X30.pdf | |
| B43540A2827M7 | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 110 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A2827M7.pdf | |
| MAL215629122E3 | 1200µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 282 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215629122E3.pdf | |
| B43231B4477M | 470µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B43231B4477M.pdf | |
| B43601A5567M80 | 560µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 190 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601A5567M80.pdf | |
| CG213U016U3C | 21000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 12 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CG213U016U3C.pdf | |
| C0603C681F5GACTU | 680pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C681F5GACTU.pdf | |
| CC0402JRNPO9BN220 | 22pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CC0402JRNPO9BN220.pdf | |
| CL21C331JBANNNC | 330pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CL21C331JBANNNC.pdf |