| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F6342V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 63.4K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F6342V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F6342V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 63.4k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F6342V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F6342V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F6342V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F6342V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F6342V.
| ESMG251ELL331MP40S | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG251ELL331MP40S.pdf | |
| ELXV250ELL390MEB5D | 39µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ELXV250ELL390MEB5D.pdf | |
| EEU-EB1H220SH | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-EB1H220SH.pdf | |
| ELXV350ETD181MH15D | 180µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | ELXV350ETD181MH15D.pdf | |
| UVY2G220MHD | 22µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY2G220MHD.pdf | |
| UUN1J331MRQ1ZD | 330µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UUN1J331MRQ1ZD.pdf | |
| EKMH160VSN223MR35S | 22000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 30 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH160VSN223MR35S.pdf | |
| B43504A5127M60 | 120µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.13 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A5127M60.pdf | |
| ESMH451VNN681MA50T | 680µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMH451VNN681MA50T.pdf | |
| E36D750VGS332TA54N | 3300µF 75V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D750VGS332TA54N.pdf | |
| 678D477M040EK5D | 470µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can 133 mOhm @ 20Hz 4000 Hrs @ 105°C | 678D477M040EK5D.pdf | |
| B43525A0108M | 1000µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 150 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43525A0108M.pdf | |
| KMH100VS122M22X40T2 | 1200µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 207 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | KMH100VS122M22X40T2.pdf | |
| GRM31CR60G227ME11L | 220µF 4V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | GRM31CR60G227ME11L.pdf | |
| CL10B224KO8NNNC | 0.22µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CL10B224KO8NNNC.pdf |