| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F6341V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 6.34K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F6341V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F6341V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 6.34k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F6341V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F6341V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F6341V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F6341V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F6341V.
| EKMG500ETD471MJ20S | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMG500ETD471MJ20S.pdf | |
| LNX2J562MSEK | 5600µF 630V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | LNX2J562MSEK.pdf | |
| LGU2P271MELZ | 270µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2P271MELZ.pdf | |
| LGL2G561MELB40 | 560µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGL2G561MELB40.pdf | |
| ULD2G8R2MPD1TD | 8.2µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 20000 Hrs @ 105°C | ULD2G8R2MPD1TD.pdf | |
| MALREKV05FE247S00K | 47µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 4.23 Ohm @ 120Hz 10000 Hrs @ 105°C | MALREKV05FE247S00K.pdf | |
| 400SAW18MEFC12.5X20 | 18µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 400SAW18MEFC12.5X20.pdf | |
| MALREKE00JS333LG0K | 330µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 322 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | MALREKE00JS333LG0K.pdf | |
| MALREKV00FG222X00K | 22µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 12.1 Ohm @ 120Hz 10000 Hrs @ 105°C | MALREKV00FG222X00K.pdf | |
| B41607A5478M9 | 4700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 60 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 125°C | B41607A5478M9.pdf | |
| B43601B5567M82 | 560µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 190 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601B5567M82.pdf | |
| CGS602U040R3C | 6000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 25 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS602U040R3C.pdf | |
| KZE6.3VB222M10X25LL | 2200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | KZE6.3VB222M10X25LL.pdf | |
| LXY10VB332M12X35LL | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | LXY10VB332M12X35LL.pdf | |
| CL10B223KB8SFNC | 0.022µF 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CL10B223KB8SFNC.pdf |